Жетінші жыл IQWhatsApp Image 2024 06 21 at 12.53.29anat білім беру қоры ауыл мектептерінің 8 сынып оқушылары арасында олимпиада өткізіп отыр. Біздің оқушылар 1 және 2 турдың жеңімпаздары: Ткенова Шолпан – 11 сынып түлегі, Крикова Вера-10 сынып оқушысы Олимпиададан кейінгі тегін сүйемелдеу бағдарламасының иегерлері. Биыл 8-сынып оқушысы Хамзин Мансур 3-турға өтті және 16-21 маусым аралығында Қ. Сәтбаев атындағы техникалық университетте өтетін IQanat-2024 олимпиадасының Республикалық слетіне Алматыға жолдама алды. Слетке ауылдар мен шалғай аудандардан 8-сыныптардың ең дарынды оқушылары шақырылды, олар еліміздің 60 мың ауыл оқушылары арасында іріктеуден өтіп, алғашқы екі турдың қорытындысы бойынша үздік нәтижелер көрсетті. Финал 6 күн өтеді. Слет шеңберінде Қазақстанның элиталық мектептерінің бірі – Бурабай ұлттық паркінің көркем аумағында орналасқан IQanat High School of Burabay гранттарын алатын 100 жеңімпаз анықталады. Қалған финалистерді постолимптің 3 жылдық тегін бағдарламасы күтеді .Олимпиадада балалар логикалық, сыни және кеңістіктік ойлауға, математикалық сауаттылыққа, ағылшын тілін білуге және таңдау бойынша алты пәннің біріне: математика, физика, химия, биология, тарих және география бойынша сыналады.
Алматыда Балалар қорытынды тестілеуге қатысып, табысты бизнесмендер мен қоғам қайраткерлерінің интеллектуалды және мотивациялық "айдау" – тренингтерінен, қала бойынша танымдық экскурсиялардан және әсер етушілермен кездесулер өтеді. 3 турдың қорытындысы "Медеу" спорт кешенінде салтанатты марапаттау рәсімі өтеді, онда қатысушылар мен жеңімпаздар үшін танымал әнші Әмrе өнер көрсетеді. Біздің мектептен үздік оқушы Хамзин Мансур қатысқаны қуантады. Жеңіс тілейміз!